PZP online

Online poisteniePatríte k skupine ľudí, ktorí všetko radi riešia na poslednú chvíľu? V tom prípade vás potešíme správou, že už dokonca aj povinné zmluvné poistenie vozidla si viete vybaviť rýchle, ak sa do toho pustíte online. Dôležité je vedieť, kde hľadať, aby ste si čo najrýchlejšie našli to, čo potrebujete a čo chcete. Predtým si treba spresniť kritériá na toto zabezpečenie. Napriek tomu, že 90% ponúk je totožných, zvyšných 10% so zvýšeným poistným krytím stoja za uváženie, ako aj za zmienku. Viac o nich si povieme nižšie. Najvhodnejšou voľbou je PZP online. Dostanete sa k nemu po kliknutí na označené slovné spojenie. Alebo sa tam preklikajte cez odkaz nižšie v článku. A potom všetko potrebné vybavte cez formulár, ktorý ponúka takéto poistenie. Prípadne si vopred overte súčasnú zmluvu cez SKP.

Základné krytie verzus rozšírené krytie cez PZP online

Mnoho vodičov si nedá námahu zistiť, čo ich zabezpečenie dopravného prostriedku zahŕňa. Zvykne sa totiž šíriť mylná informácia, že všetky poistné zmluvy obsahujú to isté, veď im to prikazuje zákon. Rozdiel môže byť ak tak v cene. Nielen  online zákonné poistenie vozidla sa môže v poistnom krytí líšiť. Rozdiely môžete zistiť aj priamo v pobočkách jednotlivých poisťovacích spoločností, čo by však bolo zbytočne zdĺhavé. Takto si viete zistiť cez PZP online všetko, čo potrebujete do pár minút na stránke hore.

Je pravda, že každé povinné zmluvné poistenie vozidla, aj to uzatvorené online musí spĺňať štátne nariadenia. Medzi ne patrí napr. to, akú poistnú sumu musí vedieť pokryť každá poistná zmluva pri vzniku škodovej udalosti resp. dopravnej nehody. Zo zákona je stanovené, že pri poškodeniach na zdraví to musí byť do 5 miliónov eur a pri škodách na majetku do 1 milióna. Tieto hranice umožňujú niektoré poisťovne posunúť pri povinnom zmluvnom poistení za príplatok nahor. Žiadna ponuka nesmie ísť pod tieto sumy.

Iným spoločným PZP, ktoré si môžete uzatvoriť aj online je to, že kryjú škody, ktoré spôsobíte iným, nie sebe. Ak by ste chceli pokryť aj poškodenia, ktoré vlastným nedopatrením spôsobíte vášmu prostriedku, nutné je sa zabezpečiť havarijne. Teda až na tri výnimky, i keď a to závisí od toho, o aké krytie by ste mali záujem. Medzi najlepšie a najlacnejšie PZP online zaraďujeme ponuky od Komunálnej poisťovne, Kooperativy a Generali. Tie nielenže obsahujú základ, čo stanovuje zákon, ale aj iné, havarijné udalosti. V Generali si môžete bezplatne zvoliť 1 ľubovoľné riziko, či už sa bude týkať posádky prostriedku alebo priamo vozidla. V Kooperative a v Komunálnej poisťovni už máte v poistnej zmluve zakomponované úraz vodiča, posádky, ale aj poškodenie batožiny. Vyberať teda máte z čoho a niektorá z ponúk bude pre vás tá najlepšia.

Bezplatné porovnanie PZP online všetkých poisťovní

Pokiaľ si chcete urobiť porovnanie ceny zákonného poistenia cez internet, či už v:

  • Allianz,
  • ČSOB,
  • Genertel,
  • Generali,
  • Union,
  • UNIQA atď.,

Náraznik vozidlaurobte tak online pomocou kalkulačky. Jedine tak totiž viete zistiť pravý rozdiel cien s minimálnou časovou rozdielnosťou. Keby ste všetky ponuky zisťovali po jednom, pripravili by ste sa aj o hodiny času, nehovoriac o tom, keby ste sa rozhodli pre osobný prieskum. Do online kalkulačky rýchle zadáte technické parametre vozidla a tá vám do pár sekúnd zobrazí porovnanie ponúk povinného zmluvného poistenia. Okrem toho vám garantuje tie najlepšie, najvýhodnejšie a najlacnejšie ponuky. Je to už len z toho dôvodu, že na žiadosti cez internet je poskytovaná niekedy aj 10% zľava z ceny poistného. Ak sa k tomu prirátajú aj iné bonusy, výsledná cena poistného je oveľa atraktívnejšia a nižšia než ponuky v kamenných pobočkách. Práve preto sa PZP online ozaj oplatí.

Z PZP online porovnania si môžete ihneď aj o niektorú ponuku požiadať. Po kliknuté na ňu budete vyzvaný dopísať jednotlivé údaje o vás, v rámci nich aj mailovú adresu. Na ňu vám bude do niekoľkých sekúnd odoslaných niekoľko dokumentov, v rámci nich aj dočasná zelená karta. Tá je v každom dopravnom prostriedku nevyhnutná, pretože dokazuje platnosť a prítomnosť PZP vo vozidle. Platí však len 30 dní. Aby ste dostali zelenú kartu, je treba čím skôr zaplatiť poistné. Po zaevidovaní platby vám poisťovňa tieto dva doklady zašle expresne.

Čo všetko sa môže poistiť?

Rýchle online poistenie vozidla si môžete vybaviť na všetky povinne poistiteľné prostriedky, či už motorové alebo nemotorové. Takisto si na nich môžete urobiť bezplatné a nezáväzné porovnanie, aby ste získali to najlepšie, najvýhodnejšie a najlacnejšie na súčasnom trhu. Pokiaľ neviete, čo všetko je možné poistiť, odporúčame vám si naštudovať zákon, prípadne sa riadiť jednoduchým pravidlom. Zabezpečte si online PZP na všetky vozidlá, ktoré na svoju prevádzku potrebujú technický preukaz. Či už ide o:

Bez zelenej karty ani na kilometer

Ak ste si sadli do dopravného prostriedku s vedomím toho, že ste si doklady od neho zabudli doma, veď sa nič nemôže stať, keď idete len kúsok od domu, zmeňte postoj. Policajti vás môžu pokutovať všade a práve na kontrolu zelenej karty si zgustnú. AK ju nemáte alebo aj je neplatná, znamená to, že zákonné poistenie na vozidle nemáte. Nikto nebude skúmať, či ste si kartičky len zabudli doma. Za toto si môžete zaplatiť až tisíce eur, ako na Slovensku, tak aj v zahraničí, kde vám dokonca môžu zobrať celé vozidlo.

Ako ste sa mohli dočítať, povinné zmluvné poistenie vozidla si pomocou online porovnania môžete vybaviť skutočne rýchle. Stačí len vedieť, na akú stránku sa obrátiť a že osobné žiadosti sa v dnešnej dobe už skutočne neoplatia, pokiaľ nemáte známosti. Pomocou internetu môžete totiž na zabezpečení vášho dopravného prostriedku ušetriť bez preháňania až stovky eur. PZP online je častou témou a venuje sa jej napríklad aj tento článok.